Kaip išvirti melionų uogienę?

Kaip išvirti melionų uogienę
Produktai:
1 kg nuluptų melionų;
1,2 kg cukraus;
500 ml vandens;
3 g citrinos rūgšties.

Melionų uogienė.
Ji verdama iš nevisiškai prinokusių melionų su standžiu ir kvapiu minkštimu. Nulupus žievę, melionas perpjaunamas pusiau, sėklos pašalinamos, o minkštimas supjaustomas nedideliais (2-3 cm dydžio) gabalėliais, kurie sumetami į verdantį vandenį, palaikomi 3-8 min (ilgiau laikomi labiau subrendę melionai), išimami, atšaldomi, užpilami sirupu ir verdami 3 kartus (nukėlus nuo ugnies, laikoma ne mažiau kaip 8 h). Paskutinį kartą verdant galima pridėti vanilės ir citrinos rūgšties (pagal skoni).
Verdant uogienę atsiranda putų, jas reikia nugraibyti. Išvirus uogienė išpilstoma į stiklainius. Uogienė laikoma sausai, vėsiai, geriausia 10-15 C temperatūroje. Žemesnėje temperatūroje jos gali susicukruoti. 
Sirupas išverdamas prieš verdant uogienę. Cukrus supilamas į puodą su karštu vandeniu, maišant ištirpinamas, pakaitinama, kol užvirs, nukeliama nuo ugnies. Dalis užpilama ant paruoštų pirmą kartą virti melionų, o likęs sirupas pilamas per kitus virimus. 
Kad išvirtų gera uogienė, labai svarbu tiksliai nustatyti virimo pabaigą. Baigiant virti putos susirenka dubens viduryje ir nebesklinda į kraštus. Melionai neplūdurioje sirupo paviršiuje, o būna pasinėrę ir vienodai pasiskirstę, jie pasidaro vaiskūs.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą