Agrastų uogienė

Produktai: 

1 kg. agrastų; 
1 kg. cukraus; 
600 ml vandens. 

Gaminimas: 

Agrastų uogienė verdama iš nevisai prisirpusių uogų. Agrastų odelė kieta, pro ją cukrus beveik neprasiskverbia, todėl nupjaunamos uogų viršūnėlės. Jei yra kantrybės pašalinamos ir sėklos. Tada uogos 12-14 h. palaikomos šaltame vandenyje, išgriebiamos, užpilamos karštu sirupu ir paliekamos 5-6 h. Kad išvirti agrastai būtų sultingi, minkšti, jų odelė lygi, o nesusiraukšlėjusi, kad uogienė būtų gražios spalvos, ji verdama keturis kartus. Iš pradžių supilama trečdalis sirupo, o likęs supilamas nukėlus puodą nuo ugnies. Sirupas su agrastais kiekvieną kartą užvirinamas, keletą minučių paverdami, nukeliami nuo ugnies ir palaikomi 5-8 val. Galima laikyti ir per naktį. Uogos prisigeria cukraus ir vėliau nesusiraukšlėja. Verdant uogienę atsiranda putų, jas reikia nugraibyti. Išvirus uogienė nukeliama nuo ugnies, ataušinama tame pačiame inde, kuriame virė ir išpilstoma į stiklainius. Uogienė laikoma sausai, vėsiai, geriausia 10-15 C temperatūroje. Žemesnėje temperatūroje jos gali susicukruoti. 
Sirupas išverdamas prieš verdant uogienę. Smulkus cukrus supilamas į puodą su karštu vandeniu, maišant ištirpinamas, pakaitinama, kol užvirs, nukeliama nuo ugnies. Dalis užpilama ant paruoštų pirmą kartą virti uogų, o likęs sirupas pilamas per kitus virimus. 
Kad išvirtų gera uogienė, labai svarbu tiksliai nustatyti virimo pabaigą. Baigiant virti putos susirenka dubens viduryje ir nebesklinda į kraštus. Uogos neplauko sirupo paviršiuje, o būna pasinėrę ir vienodai pasiskirstę, jie pasidaro vaiskūs.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą